افسانه عبدالهی سه شنبه 28 فروردین 1397 11:25 ق.ظ نظرات ()
شبکه های تلفن همراه

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز از کنار مضجع نورانی امام رضا (ع) شبکه های تلفن همراه در سراسر ایران و هزار و 246 شهر در سطح کشور زیر پوشش خدمات نسل سوم و چهارم قرار گرفتند.

به گزارش کلیک به نقل از ایرنا؛ محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات روز دوشنبه در مراسم بهره برداری از 727 پروژه مخابراتی خراسان رضوی در محل استانداری این استان در مشهد که و ارتباط از طریق ویدیو کنفرانس با سایر نقاط کشور، عنوان کرد: همزمان با این خدمت، دولت توجه ویژه ای به مناطق کم برخوردار داشته و بر این اساس تا پایان اسفند امسال هزار و 330 پروژه نیز در مناطق روستایی خراسان رضوی به شبکه های تلفن همراه (همراه اول، رایتل و ایرانسل) دسترسی پیدا می کنند. 

وی اظهار داشت: امروز 455 روستا در خراسان رضوی به شبکه های تلفن همراه (همراه اول، رایتل و ایرانسل) در قالب افتتاح 727 پروژه مخابراتی دسترسی یافتند. این اپراتورها تا پایان امسال به 805 روستای باقییمانده در این استان خواهند رسید و روستاییان از خدمات ارتباطی آنها بهره مند می شوند. 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ادامه داد: برای نخستین بار مشهد بعد از تهران در حوزه فناوری و محیط زیست مورد توجه دولت قرار گرفته زیرا مردم در عرصه فناوری ارتباطات و جهش فرکانسها نگران سلامتی خود هستند؛ بنابراین ساماندهی دکل های مخابراتی در مشهد به نتایج خوبی رسیده و آزمایشها در این خصوص موفق بوده است. 

وی بیان کرد: با پایش سطح امواج و زیباسازی شهر مشهد سلامت مردم را تضمین می کنیم و دیگر امواج موبایل برای شهروندان مضر نخواهد بود. در این راستا دکل های مخابراتی هم زیبایی بصری دارند و هم فاقد زیان برای سلامتی مردم هستند. 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تصریح کرد: هچنین پس از تهران تا 27 اردیبهشت سال آتی پارک فناوری در مشهد به منظور توانمندسازی شرکت های نوپا و اشتغالزایی برای فعالان عرصه ارتباطات راه اندازی می شود. تاکنون ساختمان این پارک تحویل شده و مقدمات کار برای راه اندازی آن در دست انجام است. 

وی افزود: کسب و کارهای نوپا می توانند با سرمایه گذاری پنج میلیارد ریال وارد این کار شده و با 50 میلیارد ریال دستاورد از پارک فناوری خارج شوند. وظیفه این پارک ارائه خدمات و تسهیلات از جنس کسب و کارهای نوپاست و می تواند شرکت های خدماتی را تقویت کند تا نقش خوبی در اقتصاد و اشتغال داشته باشند. 

آذری جهرمی یادآور شد: فروردین امسال 19 تفاهمنامه در راستای سیاست اقتصاد مقاومتی و توسعه کسب و کار با صاحبان شرکت ها در خراسان رضوی امضا و منجر به اجرای 45 پروژه در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات میان استانداری، دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی شد. 

وی ادامه داد: سرمایه گذاری این پروژه ها در مجموع 550 میلیارد ریال بود که با اجرایی شدن آنها برای 20 هزار و 500 نفر فرصت اشتغال فراهم شده است. 

727 پروژه مخابراتی خراسان رضوی با سرمایه گذاری سه هزار و 900 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.