افسانه عبدالهی چهارشنبه 15 فروردین 1397 11:23 ق.ظ نظرات ()

می دانیم هوآوی چند سالی است که در نقشه راه خود برای تبدیل شدن به بزرگترین برند در بازار تلفن های همراه هوشمند حرکت می کند. در این مسیر حالا سومین برند است و دو رقیب بزرگ برای رسیدن به هدف خود دارد و کنار زدن آن ها اصلا کار ساده ای نیست! حالا با انتشار گزارش عملکرد سال 2017 هوآوی به نظر می رسد که این شرکت عملکرد بدی نداشته اما برای رسیدن به جایگاه اول تلاش خیلی بیشتری نیاز دارد! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا ببینیم آیا واقعا هوآوی با فروش 153 میلیون موبایل در سال 2017 به سودای کنار زدن اپل و سامسونگ نزدیک شده است؟

گزارش عملکرد هوآوی

گزارش عملکرد هوآوی

به گزارش آماری که هوآوی منتشر کرده است، آن ها موفق به فروش 153 میلیون موبایل هوشمند در بازار شده اند که درآمد حاصل از فروش آن ها حدود 32٪ افزایش پیدا کرده است. در مدت مشابه اپل 215.8 میلیون آیفون فروخته و سامسونگ 317.1 میلیون موبایل که این ارقام نشان دهنده فاصله زیاد با هوآوی است.

یکی از بازارهای کلیدی برای فروش خیلی خوب، بازار امریکاست که متاسفانه امریکایی ها فقط حضور خود را در دیگر بازارها درست می دانند و جمع آوری اطلاعات توسط آن ها فقط درست است که اگر شرکت دیگری از یک قدرت دیگر بخواهد به مرزهای آن ها وارد شود، این کارها برای آن ها جاسوسی بوده و استخراج اطلاعات است! به همین دلیل هوآوی از بازار امریکا محروم است و هنوز نمی تواند در آن فعالیت گسترده کند. هر چند هوآوی معتقد است بدون بازار امریکا نیز می توانند به رتبه اول در بحث فروش موبایل برسند ولی این کار سخت به نظر می رسد.

هوآوی با ارایه پی 20، پی 20 پرو و Mate RS نگاه ها را کاملا به خود عوض کرده و حالا یک پیشرو در یکی از اصلی ترین انتظارهای کاربر از موبایل خود، یعنی دوربین، به شمار می رود. این می تواند برای گسترش بازار هوآوی خیلی با ارزش باشد. نظر شما چیست؟ فکر می کنید هوآوی به رویای خود می رسد؟